Sigorta

Uluslararası taşımacılık yapan firmamızVİPSPED ULUSLARARASI NAKLİYAT  taşınan yüklerin araçlarımıza yüklenmesi anından boşaltılması anına kadar olan süreçte Taşımalarımızın tümünü CMR SİGORTASI kapsamında sigortalamaktadır.
 
Bilgi notu : CMR Sigortası (Uluslararası Karayolu Mal Taşımacılığı Sigortası): Uluslararası karayolu taşımacılığı yapan nakliyat firmalarının yaptıkları taşımalar ile ilgili olarak YÜKLERİ CMR Sözleşmesi’nden kaynaklanan hukuki sorumluluklarını, poliçede belirtilen şart ve limitler ile teminat altına alır. 
 
Firmamız VİPSPED ULUSLARARASI NAKLİYAT  yüklerin depolardan uluslararası taşıma yapacak araçlara kadar taşınması sırasında  yükleme boşaltma ara taşımalar sırasında meydana gelebilecek genel hasarlar karşısında ALL RİSK-NAKLİYAT SİGORTASI ile teminat altına alabilmek için çalıştığı deneyimli sigorta acentalarından en uygun sigorta fiyatları alarak  müşterilerine hizmet vermektedir.
 
NAKLİYAT SİGORTALARI kapsamları hakkında kısaca bahsedecek olursak;
 
Emtea Sigortası:
 
Uluslararası  Kara-hava-deniz yolu araçları  ile nakledilen malların, çarpma, çarpışma, yangın, infilak, yükleme, aktarma, boşaltma sırasında meydana gelecek zararları poliçedeki şartlar dahilinde teminat altına alır.
 
İsteğe bağlı olarak Depoda Bekleme Teminatı, Aktarma Teminatı, Başlangıç Sevkiyatı, Bitiş Sevkiyatı ve Harp Grev teminatlarına karşı da güvence sağlanmaktadır.
 
Tüm Riskler (Geniş Kapsamlı Teminat)ALL RİSK : Taşınan yükün çıkış deposundan varış deposuna ulaşıncaya kadar uğrayacağı tüm zararlara karşı koruma sağlar. Yükleme, boşaltma ve kısmı hasarlarda teminata dahildir.
 
Dar Kapsamlı Teminat: Taşınan yükün ve onu taşıyan aracın taşıma esnasında birlikte karşılaşacakları bir riziko neticesinde uğrayacağı zararlara karşın sigorta edilmesidir. Bu teminata girmeyen başlıca rizikolar, yükün çalınması, ıslanması ve eksilmesidir.
 
Tam Ziya Klozu: Taşınan araçla malın birlikte tamamen hasarlanması ve kullanılmaz hale gelmesi haline karşı güvence verir.
 
ÖNEMLİ NOT: Firmamız herhangi bir sigorta acentası değildir . Verilen hizmet  uluslararası nakliye  kapsamında müşterilerimize ek hizmet olarak  sigorta şirketlerinden en uygun sigorta fiyatlarının bulunması amaçlı  aracılık hizmet bedeli yada herhangi bir komisyon alınmadan yapılmaktadır .